Daygass Radyant Servisi

Anasayfa » Daygass Radyant Servisi

Doğalgazlı Daygass Radyant Isıtıcı Cihazlara Neden Bakım Yaptırmalıyım?
Altını çizerek söylemek istiyorum bakım yaptırmak cihaz farketmeksizin çok önemlidir.
Çoğu zaman insanlar bakım konusunu önemsemiyor bakım yapılmasını gereksiz görüyor bakım maliyetlerini gereksiz gören çoğunluk var bu gerçekten doğru bir yaklaşım değil nedenmi çünkü
Doğalgazlı Radyant Isıtıcı bilindik üzere çok yüksek fiyatlara satılmaktadır cihazın bakımı yapıldığında örnek 200tl veya 500tl gibi bir iki parçanın değiştirilmesi 15000tl 30000tl olan sıfır cihazla değişmesinden çok daha ekonomiktir.

Çerkezköy Daygass Radyant Isıtıcı Servisi
Her Marka cihaza hizmet vermeye çalışıyoruz.
1.Doğalgazlı Borulu Radyant
2.Doğalgazlı Sıcak Hava Üreteci
3.Doğalgazlı Seramik Radyant
4.Hermetik Yoğuşmalı Kombi
Isıtıcı cihazlarınızın arıza bakım onarım servis hizmeti vermekteyiz.

ve bakımı alanında uzman kişiler tarafından yapılırsa kullandığınız zaman kadar ve dahada fazla kullanabilirsiniz zaten cihazın asıl para tutan ana gövdeleri kullanım ömürleri uzundur sadece hassas olan bir kaç parça sıcaklıktan tozdan yıpranabiliyor cihazı komple değişmektense çok çok az maliyetle cihazınızı yeniletmiş olursunuz.

Doğalgazlı Daygass Borulu Radyant Isıtıcı Arıza yaptığında sadece arızayı yaptırmayız mutlaka arıza ile birlikte tüm bakımlarını yaptırdınız çünkü bakımsızlıktan kaynaklı arızalar sebeb olabilmektedir.


Daygass Radyant Isıtıcı Bakım Fiyatları nasıl belirlenir
Radyant asıldığı yükseklik önemli cihaza ulaşılması için yüksekte ise makaslı menlift gerekebilir buda Doğalgazlı Radyant Isıtıcı Bakım Fiyatlarına yansıtmaktadır.
Bunun yanında bakım yapılacak Borulu Radyant kaç metre olduğu da fiyata etki etmektedir
En önemlisi Borulu Radyant Isıtıcının kısmi değil tamamına bakım yapılmalı zaten masraf yapılacağı için cihazın tamamına bakım yapılması daha faydalı olacak
Doğalgazlı Radyant Isıtıcı Bakım Fiyat kısmına gelirsek cihaz sayısı yüksekliği ve konumu göz önünde bulundurularak yaklaşık olarak 750TL ile 1500TL arasında değişmektedir.

Borulu Radyant Isıtıcı Arızaları Ve Sebepleri Nelerdir?
Borulu Radyant ısıtıcıların yanma kısımları genelde Kurum dolarak hava akışında darlanmalara sebep olmakta bundan dolayı yanma tam gerçekleşmediği için arızaya geçebilmektedir.

Arızaya geçmese dahi borunun yanma kısmı kısa bir alanı ısıtır daha ileride olan borular ısınmaz ve ısınma yapmadan gaz tüketmiş olur. Bunun yanında Çakmaklık takımı zamanla aşınabiliyor sıcaktan deforma oluyor bu durumda arızaya sebep verebiliyor.


Tabi sadece bunlarda kalmamakta Hava akışını kontrol eden Prosesdat çok hassas olduğundan deforma olabiliyor.
Alevin yanıp yanmadığını kontrol eden İyonizasyon hassas olduğu için özelliğini kaybedebilir
Yine aynı şekilde hassas Gaz Valfi orantılı gaz iletimi sağlıklı gönderim yapamazsa sisteme zarar verebiliyor
Cihazın bulunduğu ortamın toz oranı ise Fanda problemler çıkartabiliyor tüm bu yazdıklarım ve buna sebep sorunları tespit edip gerekli işlemleri sırasıyla yapmaktayız

Doğalgazlı Borulu Radyant Servisi Olarak Neler Yapıyoruz?
Öncelikle bakım için!
●Boru içerisinde biriken Kurum özel ekipmanlarımız ile temizlenir.
●Fan iç kısımdan emiş yaptığı için pervaneleri genelde tozdan kapanmış oluyor fan temizliği yapılır
●Hava akışkanlığını kontrol eden Prosesdat kontrol edilir
●Çakmaklık ateşleme takımı kontrol edilir
●Borularada incelemeler yapılır delik yırtık zayıf noktası aranır ve giderilir
●Cihazın tamamı toz dan tamamen temizlenir
●Gerekli tüm kontrolleri yapılır ve sağlam çalışır şekilde teslim edilir
Doğalgazlı Radyant Isıtıcı Servisi olarak sizlere hizmet vererek cihazlarınızın daha verimli çalışmasını sağlıyoruz

Doğalgazlı Sıcak Hava Üreteci Arızaları Ve Sebepleri Nelerdir
Sıcak hava üreteçleri Radyant da olduğu gibi çalışma prensibi hemen hemen aynıdır yani Borulu da olduğu gibi prosesdat iyonizasyon çakmaklık brülör gibi ekmanlar Sıcak Hava Üreteçler dede bulunur bu ekipmanları kontrol eden bir ana kart bulunmakta genelde kart ile cihaza giden elektronik kablolar zamanla aşınma olduğundan kısa devre ile karta zarar verebiliyor veya ateşleme takımı zarar görebiliyor sıcak hava ürettiği için sıcak olan cihazda bulunan ekipmanlar daha erken zarar görebiliyor tabi bu ekipmanlar zamanla ömürlerini de tamamlamaktadır iyi bir bakım yapıldığında uzun bir süre gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Doğalgazlı Seramik Radyant Arızaları Ve Nedenleri
Seramik radyant ısıtıcılar yukarıda bahsettiğim her iki cihazdan biraz farklı çalışma şekline sahip eski katalik sobalara bezemekte bacasız ve yanma yaptığı taşlar yakıtın ısısını %100 de %100 ortama vermektedir.
Arıza nedenleri yukarıdaki her iki cihazda olduğu gibi bu cihaz içinde geçerli ana kart ısınmadan dolayı bazı ekipmanlar zarar görebiliyor ömrünü tamamlayan parçalar değişmesi gerekiyor
Bu bahsettiğim 3 cihaz içinde bakım çok önemli bir kaç dokunuş ile yüksek maliyetlerden sizleri kurtarıyoruz.

Hermetik Yoğuşmalı Kombi Arıza Ve Nedenleri
Kombilerde ısıtma sistemi Radyant Isıtıcı ya göre çok farklıdır kalorifer tesisatı ve petekker sayesinde ısıtır buda su ısıtılarak pompa yardımı ile ısıtılan su peteklerde dolaştırılarak sağlanır bundan dolayı pas balçık kum gibi cisimler metal yüzeylere yapışarak cihazı etkilemektedir pompa bu sebepten bozulur Isınmamaya neden olur ve kombinin içerisindeki hassas ekipmanlar zarar vermektedir